Novinky

FINÁLE EVROPSKÉHO POHÁRU NA KOLOBĚŽKÁCH 2012 PLZEŇ 7. – 9.9.2012

Ve dnech 7. až 9. Září 2012 přivítá Plzeň velké Finále Evropského poháru na koloběžkách, nad kterým převzal záštitu hejtman Plzeňského kraje Milan Chovanec.

Náročný program začíná v pátek 7. září divácky atraktivním Sprintem v centru města Plzně, ve Smetanovo a Kopeckého sadech. Cíl a start je U Branky, vyřazovací rozjížďky začínají v 17:00, vyhlašovaní výsledků po skončení závodů, předpoklad 19:00.  Po celou dobu konání akce, zejména v pauzách mezi rozjížďkami bude probíhat testování koloběžek od různých výrobců a různých typů.


V sobotu 8. září se koloběžkové závody konají v Plzni - Košutce na uzavřené silnici za konečnou tramvaje č. 4 směrem na Záluží a Ledce.  Sobotní program začíná časovkou na 10 km, start v 16:15. Dále v 18:30 startují zajímavé štafety na 20 minut, po nichž na nedalekém ranči Šídlovák proběhne vyhlašování výsledků završené koncertem rockové kapely GREYMON.


V neděli 9. září vyvrcholí akce náročným dlouhým závodem na 33 km, opět na uzavřené silnici za konečnou tramvaje č. 4 Plzni - Košutce směrem na Záluží a Ledce.  Hromadný start závodu  v 10:00 pro muže, juniory a veterány a v 10:05 startují ženy, včetně kadetů a žáků, žáci a kadeti samozřejmě mají zkrácenou trasu.
Pořadatelé z KK Plzeň nabízejí velmi zajímavou možnost pro obyvatele Plzně a Plzeňského jak si poměřit síly se zkušenými koloběžkovými závodníky. „Plzeňáci můžou přijít   a zaregistrovat se na závod ještě 45 min před startem.  Myslíme si, že je to pro zdejší koloběžkáře zajímavá nabídka,  uvidí jednak špičkové borce, ale v mezinárodní pelotonu jsou i závodníci, kteří zdaleka nedosahují dobré výkonnosti.  Není opravdu čeho se bát. Spousty místních jezdí úplně stejně.“
“Aktuálně je přihlášeno přes 30 cizinců především z Holandska, Německa, Itálie a Francie, a českých závodníků překvapivě a zatím jen 40.  Plzeňskými závody „Finále Evropského poháru na koloběžkách“ vyvrcholí závodní část letošní sezóny. V neděli budeme vyhlašovat celkové vítěze Evropského poháru, který byl letos složen ze 4 kol pořádaných ve Francii, Itálii a Německu. Právě v Německu skončilo před měsícem Mistrovství světa a ve startovním poli máme několik medailistů, včetně českých Mistrů světa. 
Závěrem bych Vás chtěl upozornit na víkendovou uzavírku silnic III/1805 v úseku Plzeň-Ledce a III/1808 v úseku Plzeň – Záluží, tyto komunikace bud u uzavřeny v sobotu od  15:00 – 19:30, a v neděli od i 9:00 – 12:00.“
Webové stránky k Finále Evropského poháru na koloběžkách http://ec2012.kkplzen.cz/cs/uvod
Pro další informace mi neváhejte kontaktovat.
Petr Pešta
Mobil:  736 484 250, E-mail: petr.pesta@kkplzen.cz
KLUB KOLOBĚHU PLZEŇ o.s.
Zábělská 90, 312 00 Plzeň
www.kkplzen.cz