KICKSPARK MAX - musherský set

Musherský set plně vybavené sněhoběžky pro jízdu se psem.

KICKSPARK MAX (ledoběžka / sněhoběžka) je tradiční zimní skandinávské přibližovadlo, které si pomalu získává popularitu také mezi českými koloběžkáři a mushery.

Nyní ve speciálním setu právě pro jízdu se psem za zvýhodněnou cenu.

V ceně musherského setu je zahrnuto:

- ledoběžka v dostupných barevných kombinacích (barvu uveďte do poznámky k objednávce)

- plastové lyže 36 mm nebo 56 mm (zvolenou šířku uveďte do poznámky)

- musherské tykadlo Kainpo Universal

- speciální ledoběžková šňůra Kainpo pro jízdu s jedním psem

- karabiny Kainpo pro speciální sněhoběžkovou šňůru

- brzda

Zapůjčení ledoběžky

Ledoběžku si můžete samozřejmě nejprve vyzkoušet. zapůjčení je možné:

Z historie

První sněhoběžky (ketkupolkka) se začaly objevovat ve Finsku a Švédsku v první polovině 19.století. Jednalo se o prostředek jednoduché konstrukce, jehož základem byly dvě skluzné plochy, jejichž konce sloužily jako stupátko pro stojnou nohu. Konstrukce umožňovala úchop ve výšce pasu a v prostoru mezi skluznicemi se jezdec odrážel odrazovou nohou.

Na přelomu 19. a 20 století začala finská armáda poskytovat sněhoběžky svým vojákům jako efektivnější, alternativní způsob dopravy na dovolenou. Dnes je tento tradiční dopravní prostředek používán především staršími lidmi a dětmi.
Základní design si sněhoběžky držely celé 20.století. První krok k modernizaci provedl v roce 1985 tehdy dvacetiletý student medicíny a orientační běžec a pozdější zakladatel firmy Kickbike, Hannu Vierikko, když hledal nové tréninkové metody a prostředky pro zvýšení fyzické kondice, především pak rychlostní vytrvalosti. Jeho experimentování s různými možnými i nemožnými se nevyhnula ani tradiční sněhoběžka, kterou všemožně přestavoval. V roce 1991 bylo dřevo nahrazeno ocelí a hliníkem a sněhoběžky byly poprvé vybaveny kompozitovými noži, které jsou používány při jízdě po zamrzlých pobřežích a jezerech. A na těchto strojích se jezdí prakticky dodnes. 

 

1
+ -
Cena s DPH
14.900 Kč poštovné zdarma