AC SALTS - minerály proti křečím
AC SALTS - minerály proti křečím

AC SALTS - 2x 10tab.

Minerály proti křečím

Stává se Vám, že při sportovním výkonu, či při delší aktivitě dostáváte křeče do svalů? AC SALTS Vám pomůže křečím svalů předcházet. Tento výrobek jsme hojně používali během našich výprav KICK FRANCE 2013 a KICK ITALY 2017, tedy při extrémně náročných a vysilujících podnicích.

Penco AC Salts v kombinaci s dostatečným množstvím tekutin doporučujeme pro:

  • Zlepšení hydratace organizmu
  •  Neutralizaci laktátů
  •  Snížení rizika vzniku křečí
  •  Udržení výkonnosti na maximální úrovni

Při intenzivních sportovních výkonech jsou Penco AC Salts ideálním doplňkem iontových nápojů, které vždy nestačí pokrýt ztráty minerálů a jejichž konzumace v krátkých intervalech (10 min) v průběhu závodu představuje nezanedbatelné časové ztráty. Při tělesné námaze se ve svalu hromadí kyselé složky (hlavně laktáty) a tím klesá výkonnost. Při zvyšování obsahu laktátů se snižuje hodnota pH v buňkách a dochází k projevům únavy a snižování výkonnosti.

Pokud se včas nezajistí dostatek bazických solí, často dochází ke křečím, které jsou tak bolestivé, že zpravidla vyřadí sportovce ze závodu nebo z utkání. Alkalické soli přítomné v Penco AC Salts neutralizují laktáty, které se vytvářejí anaerobně ze svalového glykogenu při intenzivním tělesném zatížení. Správně "vyladěný" organizmus má mít kyseliny a báze (zásady) v rovnováze.

Použití Penco AC Salts podle doporučeného dávkování zaručuje, že všechny hlavní minerální látky jsou přítomny v rovnováze a v množství, potřebném k zabezpečení všech důležitých funkcí.

Již dvě tobolky mohou přispět k obnovení acidobazické rovnováhy, zmírnit únavu a výrazně omezit riziko vzniku křečí.

Balení 120 tobolek po 800 mg vystačí na 1 až 2 měsíce, praktické 20ti tobolkové balení v blistrech na 5-10 závodů nebo sportovních akcí. Bere se těsně před závodem nebo v kritických obdobích výkonu. Zapijí se vodou nebo hypotonickým iontovým nápojem Penco Mineral Drink (Penco MD) nebo Penco Ionogen.

DÁVKOVÁNÍ: 1 tobolku zapijte 200 – 300 ml vody nebo hypotonického nápoje. Při intenzivní tělesné zátěži spojené s nadměrným pocením a okolní teplotě nad 25°C - 1 tobolku před předpokládanou zátěží a další během výkonu, maximálně 2 tobolky za hodinu. Při střední tělesné zátěži spojené s běžným pocením a teplotě prostředí okolo 20°C- 1 tobolku za hodinu. Při tělesné zátěži spojené s menším pocením nebo při teplotě do 10°C - 1 tobolku každé 2 hodiny.

Výživové údaje na 1 dávku (4 tobolky ):

Energetická hodnota - 6,8 kJ/1,6 kcal, % RHP* 0,10%

Tuky / Sacharidy - 0 g / 0g, % RHP* 0% / 0%

Sůl - 1,9 g, % RHP* 32%

Sodík - 760 mg

Draslík - 144 mg, % RHP* 7,2**%

Fosfor - 44 mg, % RHP* 6,3**%

Chloridy - 920 mg, % RHP* 115**%

Hořčík - 140 mg, % RHP* 37**%

Vápník - 80 mg, % RHP* 10**%

Kys. pantetonová - 36 mg, % RHP* 600**%

*Referenční hodnota příjmu u průměrné dospělé osoby (8 400kJ/ 2 000kcal) 
**% denní referenční hodnoty příjmu 

!!! PŘI ODBĚRU 1500 Kč A VÍCE POŠTOVNÉ ZDARMA!!!

1
+ -
Cena s DPH
99 Kč

Parametry

Objednací čísloACSALTS20