Blog

Americké skládací koloběžky XOOTR

Skládacích koloběžek je na našem trhu plno. Seženete dětské stroje za několik stovek po freestylové speciály až po skládací koloběžky pro dospělé. "Dospělácké" dělíme ještě na dva typy:


Městské skládačky, za které považujeme koloběžky s menšími kolečky,  snadno složitelné, lehké, aby je mohla i slabá žena udržet několik zastávek v MHD


"Cestovní" skládačky, které mají již větší kola (12" a více), skládací mechanismy jsou složitější ale účinnější a bývají i těžší. Jedná se o koloběžky spíše na dovolenou, kdy si můžete prohlédnout v klidu okolí místa svého odpočinku.

Americký výrobce XOOTR se zaměřuje na koloběžky skládací městské, kdy preferuje bleskové složení/rozložení stroje, lehkost a především pak nosnost. Sám jsem testoval dražší model XOOTR ROMA a při své váze 105kg jsem se obával, zda mě koloběžka uveze. Výrobce však počítá s těžšími lidmi a udává nosnost neskutečných 363kg. Musím uznat, že se stroj pode mnou ani nehl, neprohl.


XOOTR nabízí ještě levnější modely ULTRA CRUZ a MG, které však mají nostnost stejnou. Mají třeba širší stupátko.

K jízdě na koloběžce patří i bezpečnost, takže XOOTR nabízí dvě nezávislé brzdy - přední s brzdovou pákou na řídítkách a zadní "nášlapnou".


Video ke koloběžkám XOOTR: https://www.youtube.com/watch?v=if9uj-xVC1M


Pokud sháníte elegantní, lehkou, rychle složitelnou koloběžku, neváhejte. S XOOTRem neudáte chybu!

Vřele doporučuji!

 

Vašek Liška - Tým E-kolobezka.cz

Městská skládací koloběžka XOOTR ROMA Vyrobeno v USA Elegantní řešení skládání - černý "čudlík" napravo Zadní sešlapná brzda Testoval jsem v mrazu a suchu. Fotil při sněžení. XOOTR ROMA ve složeném stavu